Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

„Must see“ kinas: Single man (T. Ford, 2009 m.)

KAKAVOJE  –  nauja rubrika kino mėgėjams. „Must see“ kinas – tai filmai, kurie paliko mums įspūdį ir kuriuos norėtume rekomenduoti ir jums. Daugumos šių filmų jūs negalėsite pamatyti kino teatruose, tačiau galite kreiptis į mus ir juos pasiskolinti. Dalinsimės įspūdžiais tiek apie šiuolaikines naujausias juostas, tiek apie primirštą klasiką, mažiau pastebėtus, bet vertingus filmus.

Pirmasis filmas „Must see“ kine  – daugelį nustebinęs madų dizainerio Tomo Fordo debiutas „Single man“ (liet. „Vienišas vyras“), pastatytas pagal to paties pavadinimo Ch. Isherwood knygą.

Kodėl jis vertas dėmesio? Dėl stipraus emocinio užtaiso, kurį visą filmą išlaiko akt. Colin Firth,  įtikinamai kuriantis pusamžį profesorių, po 16 bendro gyvenimo metų praradusį draugą. Dabar jis sprendžia dilemą, ar gyventi toliau.

Dėl vis dar jautrios Lietuvoje temos apie seksualines mažumas ir jos brandaus pateikimo. Vyrų santykiai čia jaudina labiau nei vyrų–moterų ir atrodo sėkmingesni, nors T. Fordas „Vienišo vyro“ istoriją paverčia universalia meilės istorija ir liežuvis neapsiverčia jos vadinti tiesiog istorija apie gėjus. Visgi filmas neprilygsta tematiškai jam artimam N. Oshima šedevrui „Linksmų Kalėdų, misteri Lorensai“, kuriame homoseksualumo tema suvienija skirtingas kultūras ir įgauna globalumo atspalvį.

Dėl virtuoziškai kuriamos filmo estetikos – ji persmelkia kiekvieną kadrą, ypač sulėtintus momentus, todėl filmas kartais panašėja į ilgą, preciziškai kuriamą klipą. Kiekvienas kadras – tarsi momentinė nuotrauka, pilna vienišumo ir ilgesio, apmąstymų ir apsisprendimo įtampos. Vizualiniai T. Fordo sprendimai paverčia šią juostą tikru reginiu akims, todėl, jei turite pasirinkimą, būtinai ją žiūrėkite didžiajame ekrane.

Įsimintiniausia scena – naktinės maudynės jūroje, tarsi atoslūgis po kančios dienų ir nevaržomas, tikras džiaugsmo proveržis, sumišęs su tikėjimu ir nauja viltimi.

Frazė. Mažumos vadinamos mažumomis tik tada, jei jos kelia pavojų daugumai, nesvarbu, realų ar išgalvotą pavojų.

Kam rekomenduojame? Estetams ir vizualaus meno mėgėjams, žmogiškųjų dramų gerbėjams, pasiilgusiems stiprių emocijų ir rimtų temų kine, nevengiantiems kalbų apie gyvenimo prasmę ir jo ironiją.

KAKAVOJE nauja rubrika kino mėgėjams. „Must see“ kinas – tai filmai, kurie paliko mums įspūdį ir kuriuos norėtume rekomenduoti ir jums. Daugumos šių filmų jūs negalėsite pamatyti kino teatruose, tačiau galite kreiptis į mus ir juos pasiskolinti. Dalinsimės įspūdžiais tiek apie šiuolaikines naujausias juostas, tiek apie primirštą klasiką, mažiau pastebėtus, bet vertingus filmus.

Facebook komentarai:

1 comment to „Must see“ kinas: Single man (T. Ford, 2009 m.)

Mintys

Jei mokate, galite naudoti šiuos HTML tagus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>