Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Donatas apie projektą “365”

Lengvi užkandžiai, sriubos, šviežios daržovių salotos, sultingi kepsniai ir troškiniai, burnoje tirpstantys desertai, valgomi lėtai su pasimėgavimu. O gal paskubomis sukramtyti „McDonald’s“ mėsainiai, sriubos iš pakelių ir tokie širdžiai mieli lietuviški tradiciniai bulviniai patiekalai? Ką jūs renkatės? Ar susimąstėte kada, kiek ir kokio maisto per metus jūs suvalgote? „365“ dalyvis Donatas susimąstė ir jau spėjo susirūpinti savo racionu. Trumpas interviu su juo, o čia rasite visą jo “365“ galeriją.

01_

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projektas 365 – kodėl tau tai įdomu?

Nes projektas turi didelę išliekamąją vertę. Pirmiausia, tai savęs išbandymas, juk reikia kasdien prisiversti padaryti po kadrą. Antra, bus įdomu po kurio laiko peržiūrėti ir įvertinti nuotraukas, kuriose atsispindi kažkuris gyvenimo kokybės aspektas.

Kaip ir kodėl išsirinkai temą projektui?

Tema – maistas, kurį valgau kasdien, į galvą šovė atsigavus po Naujųjų metų:) Norėjosi kažko ne beprasmiško, o turinčio šiokį tokį poveikį aplinkai, kad atkreiptų žmonių dėmesį ir priverstų juos pagalvoti apie tai, ką jie valgo kasdien, koks jų racionas, kokią jo dalį sudaro sveikas maistas.

03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaip išsirenki dienos nuotrauką? Ar turi kažkokius kriterijus?

Man tai itin paprasta. Tematika priverčia fotografuoti tai, ką valgau, belieka dienos bėgyje prisiminti, kad reikia padaryti kadrą. Jei užsimirštu, tenka ruošti neplanuotus naktipiečius, kuriuos galėčiau įamžinti:) Pavieniui nuotraukos nėra gražios ar išskirtinės, tačiau jų visuma turi didelę meninę vertę.

Ar lengvai pavyksta fotografuoti kasdien?

Kaip ir tikėjausi, tai yra labai sunku, ypač man, nes fotografuoju tai, ką valgau, tad dienos bėgyje turiu 3-4 progas tai padaryti.

04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ar fotografuodamas 365 sužinojai kažką naujo apie save ar kitus?

Be abejonės. Fotografuoju tai, ką valgau, nekreipdamas dėmesio, kad tai gali matyti bet kas, t.y., nesistengiu pasitempti ir imituoti sveiko maisto propaguotojo. Tačiau savaime ir pats atkreipiau dėmesį į savo racioną, kuris, manau, laikui bėgant, nepaisant greito gyvenimo tempo,  gerėja. Peržvelgiu ir „365“ kolegų darbus, kiekvienas iš jų demonstruoja savo gyvenimo būdą, pasaulėžiūrą. Tai yra itin jautru, nes fotografuojant kasdien „išlenda“ daug informacijos apie patį fotografą.

02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Su kokiu iššūkiu teko susidurti šio projekto metu?

Kaip nesustambėti:)

Kaip aplinkiniai reaguoja į tavo projektą?

Namie jau apsiprato, tačiau vis dar susilaukiu daug dėmesio, fotografuodamas kavinėse ar restoranuose, ypač iš personalo.

05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ką patartum tiems, kurie taip pat norėtų imtis panašaus projekto? Nuo ko jiems pradėti?

Projektas 365 yra daug įdomesnis, kai fotografuoji pasirinkęs kažkokią fotografui svarbią tematiką, tada tai tampa ne prievole, o malonumu.

Facebook komentarai:

Mintys

Jei mokate, galite naudoti šiuos HTML tagus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>