Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

“Must see” kinas: “12 Angry Men” (Sidney Lumet, 1957)

 

Buvo laikai, kai sukurti kvapą gniaužiantį filmą nereikėjo 3D, specialiųjų efektų ir daug nuogo kūno. Nereikėjo nė spalvoto ekrano ar įspūdingų dekoracijų, o užteko talentingų aktorių ir nuostabaus scenarijaus. Vienas tokio kino pavyzdys – S. Lumet filmas „12 įtūžusių vyrų“.

Visų pirma filmas neįprastas tuo, kad visas pusantros valandos veiksmas vyksta viename kambaryje – dvylika prisiekusiųjų susirenka paskelbti galutinį nuosprendį tėvo nužudymu kaltinamam jaunuoliui. Nors iš pradžių ir atrodo, kad nuosprendis gana aiškus, vieno idealisto, kviečiančio tik pasvarstyti dėka pasėjamos abejonės – o gal visgi kažkas liko nepastebėta?

Šis S. Lumen darbas užburia ne tik puikia aktorių vaidyba, bet ir dialogais, sukuriančiais didesnę įtampą nei dauguma šių laikų veiksmo filmų, bei atskleidžiančiais sudėtingą žmogaus psichologinį pasaulį.  Čia svyravimų kankinamas žmogus apnuoginamas, kiek ironiškai parodomos mums tokios artimos silpnybės.

„12 įtūžusių vyrų“ yra must-see filmas visiems gero kino mylėtojams, ir tiems, kurie į viską mėgsta pažvelgti kitu kampu.

Facebook komentarai:

Mintys

Jei mokate, galite naudoti šiuos HTML tagus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>