Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

“Must-see” kinas: Pi (Darren Aronofsky, 1998)

Pi – Darren’o Aronofsky režisūrinis debiutas, kurio kuklią $60,000 pastatymo sumą režisierius surinko paprašęs šeimos bei draugų kiekvieno prisidėti po $100, pažadėjęs, jog jei filmas bus sėkmingas, visi atgaus po $150, jei ne – tai bent bus paminėti bėgančiuose titruose. Filmas pavyko, draugai atgavo savo pinigus, o Aronofsky laimėjo geriausio režisieriaus apdovanojimą 1998-ųjų Sundance festivalyje ir iki šiol gerbėjus lepina neįprasta kūryba ir išskirtiniais filmais.

Π (pi) – tai matematinė konstanta, išreiškianti apskritimo ilgio ir skersmens santyki, apytiksliai lygi 3,141592… Iki šiol nenustatyta, ar yra kokia nors seka šio skaičiaus užrašymui, tačiau, jei sekos nebūtis neįrodyta, vadinasi, yra tikimybė, jog ji egzistuoja. Max’as Cohen’as (Sean Gullette), pagrindinis filmo veikėjas, matematikos genijus, daktaro laipsnį įgijęs vos 19-os metų, tiki jog seka egzistuoja visur. Jo gyvenimas pagrįstas trimis dėsniais: 1) matematika yra visatos kalba; 2) gamta gali būti išreikšta skaičiais; 3) visur gamtoje egzistuoja seka. Jei jam pavyktų tą seką atrasti, jei jam pavyktų atrasti chaoso struktūrą, jis galėtų nuspėti viską. Pavyzdžiui, vertybinių popierių rinkos pokyčius.

 

Ties šiais ieškojimais Max’as koncentruoją visą savo laiką ir energiją. Nepailstamų svarstymų ir genijaus kaina – sveikatos negalavimai: paranoja, haliucinacijos, rimti socialinio nerimo sutrikimai ir blogiausias iš jų – nepakeliami galvos skausmai, sukeliantys priepuolius ir sąmonės netekimą. Neilgai trukus Max’as pradeda manyti, jog šie skausmai susiję su jo darbu, ir kad jis labai arti savo atradimo. Jo nuomonę paremia ir (ne)atsitiktiniai sutapimai, kaip antai 216 skaitmenų skaičius, pasikartojantis žydų mituose bei buvusio Max’o matematikos mokytojo pasakojimuose apie tokio pat ilgio skaičių, su kuriuo jis susidūrė, kai pats prieš daugelį metų tyrinėjo π. Tačiau tasai pats mokytojas, Sol’as (televizijos serialo „Breaking Bad“ gerbėjams puikiai pažįstamas Mark Margolis), bene vienintelis žmogus, su kuriuo Max’as bendrauja, liepia jam sustoti savo tyrinėjimuose, kurie veda ne mokslinio atradimo, o atsitiktinumų, numerologijos ir išsekimo link. Sol’as tai žino, nes jį patį, buvusį Max’o amžiaus, nesveikas užsidegimas privedė prie širdies priepuolio.

Tačiau Max’as sustoti neketina, jis labai arti, jis viską supranta, jis vienintelis pamatė tai, ko žmonija niekada nepamatys, jis vienintelis žino, jog seka egzistuoja visur ir chaosas turi struktūrą, visata turi struktūrą, viskas yra nuspėjama, viskas yra paaiškinama, viskas yra… π.

 

Facebook komentarai:

Mintys

Jei mokate, galite naudoti šiuos HTML tagus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>