Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Savaitės fotografas – Manuel Alvarez Bravo

1902 – ųjų vasario 4-oji, Meksikas, gimsta fotografijos legenda Manuel Alvarez Bravo. Savamokslis menininkas laikomas svarbiausiu 20-ojo amžiaus lotynų Amerikos fotografu.

Alvarez Bravo gana anksti susidomėjo fotografija, nes jo senelis ir tėvas buvo mėgėjai fotografai. Tas jo pomėgis tęsėsi iki gyvenimo pabaigos.

Fotografas studijavo piešimą San Carlos akademijoje, todėl pirmąsias jo fotografijas įtakojo kubizmas, siurrealizmas ir abstrakcionizmas. Tačiau kūrybiniai pokyčiai įvyko po Meksikos revoliucijos. Šis laikotarpis dažnai vadinamas Meksikos renesansu. Tai kūrybinės laisvės laikas, iš naujo ieškant identiteto, meksikietiško stiliaus, temų ir ženklų.

Daugelio kritikų nuomone, Alvarez Bravo skiriamasis bruožas – sugebėjimas užfiksuoti ir išreikšti Meksiko esmę paprastomis nuotraukomis. Fotografuodamas miesto gatves, jis vaizduoja socialinius santykius ir materialinę nelygybę, klasių ir lyčių vaidmenis.

Per savo gyvenimą fotografas surengė per 150 personalinių parodų ir dalyvavo daugiau nei 200 kolektyvinių parodų.

Alvarez Bravo fotografavo iki pat gyvenimo pabaigos. Kai dėl senatvės jau nebegalėjo keliauti, jis fotografavo aktus. Ir mėgo pajuokauti, kad tai nėra darbas dėl kurio galėtum skųstis.

Fotografas mirė 2002-aisiais sulaukęs šimto metų.

Daugiau apie fotografą – http://www.manuelalvarezbravo.org/

Facebook komentarai:

Mintys

Jei mokate, galite naudoti šiuos HTML tagus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>